Používáte mobilní telefon spravedlivého obchodu? Bandi Mbubi

🔎 4 zhlédnutí
🤩 Ohodnoťte video 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasujících, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Váš mobilní telefon, počítač a herní konzole mají krvavou minulost – souvisí s těžbou tantalu, která financuje válku v Demokratické republice Kongo. Aktivista a uprchlík Bandi Mbubi na základě svého osobního příběhu vyzývá k akci. (Natočeno na TEDxExeter.)

Tato přednáška byla přednesena na místní akci TEDx, která vznikla nezávisle na konferencích TED. Přednáška Bandiho Mbubiho na TEDxExeter 2012 byla uvedena na stránkách TED.com. Vrátil se s aktuálními informacemi o své práci na kampani Congo Calling a o tom, jak naše akce začínají přinášet změny.

Kampaň Congo Calling byla zahájena na TEDxExeter 2012 na základě důrazné výzvy Bandiho Mbubiho k rozvoji fair trade technologií, které využívají eticky získané a bezkonfliktní minerály z Demokratické republiky Kongo (DRK). Jsme rádi, že můžeme Bandiho opět přivítat na TEDxExeter, aby se s námi podělil o mnohé úspěchy kampaně Congo Calling a o svou vizi.

“Mým přáním je přesvědčit všechny, aby udělali jednu jednoduchou věc: trvali na férově obchodovaných mobilních telefonech, tabletech a herních konzolích, a tím změnili průmysl i svět. Nezákonný obchod s nerostnými surovinami pro tato zařízení poháněl dvě desetiletí násilné války v mé rodné zemi, Demokratické republice Kongo, a v mnoha dalších zemích, ale jeden malý čin mnoha lidí by mohl pomoci ukončit násilí.” – Bandi Mbubi, červenec 2013.

source: https://www.tedxexeter.com/speakers/bandi-mbubi/

⚠ Nahlášení chyby


    Přestože automaticky kontrolujeme nefunkčnost videí, nabízíme možnost nahlásit nefunkčnost jakéhokoli prvku na webu. Za reportování děkujeme.

    Přidej komentář